Žiacká liga prešov – 2x zlato, 1x striebro, 1x bronz

28. marca pokračovala Žiacka liga v šachu Prešov posledným kolom, na ktorom sa zúčastnili aj sabinovský žiaci. Výhodná poloha Prešova, v centre Východného Slovenska, spôsobuje, že sa tejto súťaže zúčastňujú v hojnom počte mladí šachisti z celého východu.

Aj v poslednom kole sa v Prešove zišla silná konkurencia 91 hráčov, medzi ktorými sa Sabinovčania nielenže nestratili ale vybojovali aj 4 medaily. Najlepším bol Peter Lipovský, ktorý sa ziskom 6,5 bodu stal absolútnym víťazom turnaja. Navyše vyhral aj kategóriu chlapcov do 14 rokov. Silnou konkurenciou mu bol ďalší Sabinovčan Patrik Kravec, ktorého až prehra v poslednom kole práve s Petrom odsunula na celkové 10. miesto. Aj tento výsledok však zabezpečil Patrikovi konečné druhé miesto v kategórii chlapcov do 11 rokov. Keďže bolo odohrané aj posledné kolo Žiackej ligy, vyhodnocovalo sa aj konečné poradie v súťaži družstiev. Tu v konkurencii 35 hodnotených družstiev obsadili žiaci ŠK Sabinov 3. miesto.