Sabinovský žiaci na turnaji vo Svidníku

9.11.2008 zorganizoval Šachový klub Stropkov Svidník a CVČ Giraltovce kvalitný medzinárodný šachový turnaj pre deti do 14 rokov. Turnaj sa konal na Spojenej základnej škole vo Svidníku a v 74 člennom štartovom poli bolo aj 8 žiakov navštevujúcich šachový krúžok v CVČ Sabinov.

Aj keď to bol turnaj jednotlivcov, hlavná cena „Putovný pohár riaditeľa CVČ Giraltovce“ bola určená pre najlepšie družstvo. Do celkového hodnotenia družstva sa zaratávali výsledky štyroch najlepších žiakov z jedného klubu. Okrem toho boli vyhodnocované samostatne kategórie chlapcov a dievčat do 8, 11 a 14 rokov. Pre Sabinov je potešiteľné, že dokázali vyhrať dve kategórie. Kategóriu chlapcov do 11 rokov vyhral Patrik Kravec, ktorý skončil na celkovom 2. mieste a kategóriu chlapcov do 14 rokov Peter Lipovský, ktorý skončil na celkovom 5. mieste. Navyše ako družstvo skončili na 2. mieste so stratou iba pol bodu na družstvo KK Bosco Bardejov, ktoré nahralo 20 bodov a tak získalo putovný pohár.