Žiacka liga 2007-2008

Okrem súťaží dospelých prebiehali počas sezóny 2007-2008 aj dlhodobé súťaže žiakov – žiacke ligy. Pod hlavičkou CVČ Sabinov sa týchto súťaží zúčastnili aj mladí sabinovský šachisti. Prednostne sa zúčastňovali Prešovskej žiackej ligy no odohrali aj posledné dve kolá Košickej žiackej ligy.

V prvých kolách sa chlapcom veľmi nedarilo najmä preto, že mnohí so šachom iba začínali a v družstve im chýbalo jedno povinné dievča. Chlapci sa však kolo od kola zlepšovali a nakoniec po piatich kolách obsadili v Prešovskej žiackej lige celkové 7. miesto z 29 prihlásených družstiev. Po skončení tejto súťaže sa v Košickej žiackej lige mali odohrať ešte dve kolá. Keďže Košická ŽL sa hrala iba na tri kolá, rozhodlo sa, že družstvo CVČ Sabinov skúsi šťastie aj v tejto súťaži. Navyše sa po dlhom čase konečne našli v Sabinove dve odvážne dievčatá, ktoré sa rozhodli venovať šachu. Na Košickú ŽL tak nastúpili šachisti CVČ Sabinov kompletní, aj s povinným jedným dievčaťom v družstve. Ich účinkovanie bolo nad všetky očakávania. CVČ Sabinov vyhralo obidva zostávajúce turnaje Košickej ŽL a celkovo skončilo v tejto súťaži na 2. mieste. Na 1. mieste skončilo ABC CVČ Prešov a na 3. mieste CVČ Domino Košice.