Okresné majstrovstvá mládeže v šachu 2007.

Dňa 8.11.2007 sa uskutočnili v priestoroch Gymnázia Lipany Okresné majstrovstvá v šachu mládeže. Majstrovstvá boli organizované MŠ SR a SASŠ. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: žiaci ZŠ, nar.1.9.1992 a ml. a v kategórii študenti SŠ, nar.1.9.1988 a ml.

V oboch kategóriách sa bojovalo okrem cien aj o postup na krajské kolo, keď postup mali zabezpečený len prví dvaja v každej kategórii. Sabinovský šach zastupovali 5 hráči.

V kategórii študenti SŠ sa bez straty čo i len pol bodu stal majstrom okresu už skúsený hráč ŠK Sabinov a študent Gymnázia Sabinov - Peter Jendrichovský .

V kategórii žiaci sme mali štvornásobné zastúpenie a v konkurencii 20 štartujúcich sa všetci umiestnili do 6. miesta.

Najlepšou hrou sa prezentoval najmladší, no už nie neskúsený, 8-ročný Patrik Kravec (ZŠ Komenského). Celkovo skončil na 2. mieste a vybojoval si postup na krajské kolo a to aj napriek tomu, že súťažil so žiakmi o 4-5 rokov staršími.

Na 3. miesto sa prebojoval Peter Lipovský (ZŠ Komenského), keď nazbieral toľko bodov ako Kravec no o poradí rozhodla ich vzájomná partia, ktorú vyhral P. Kravec.

1. miesto obsadil ďalší Sabinovčan Tomáš Kačír (ZŠ 17.novembra) a ukázal, že aj napriek malým skúsenostiam z turnajov vie zabojovať o dobrý výsledok.

6 . miesto patrilo Milanovi Pavlíkovi (ZŠ 17.novembra), ktorému rozhodne nechýbala bojovnosť, no o lepšie umiestnenie ho pripravila horšia práca s hodinami.

Celkovo šachisti Sabinova získali 1., 2., 3., 4., a 6 miesto a 2 krát postup na krajské kolo.