Majstrovstvá SR v rapid šachu 2007

V sobotu 19. mája 2007 sa v Žiline konali Majstrovstvá Slovenska pre rok 2007 v rapid (zrýchlenom) šachu mládeže. Organizátorom z TJ Mladosť Žilina sa podarilo zorganizovať skutočne skvelé podujatie s bohatou účasťou. V turnajoch chlapcov štartovalo 228 hráčov a v turnajoch dievčat 80 hráčok čo spolu dáva 308 hráčov na vrcholnom mládežníckom podujatí.

Šachový klub Sabinov mal zastúpenie v kategóriách Chlapci do 8 rokov – Patrik Kravec a Chlapci do 16 rokov – Peter Jendrichovský a Maroš Kandráč . Najbližšie k medailovému umiestneniu mal P. Kravec. Bronzová medaila mu ušla, len vďaka horšiemu pomocnému hodnoteniu, ktoré mu zapríčinila nešťastná prehra v prvom kole, keď zaplatil až príliš krutú nováčikovskú daň. Ziskom 5 bodov za 5 výhier a 2 prehry obsadil 5.miesto a bol zapísaný na listinu talentov, čo mu prinesie niekoľko výhod v jeho budúcom výkonnostnom raste.

P. Jendrichovskému turnaj nevyšiel podľa predstáv, keď ako 4. nasadený hráč obsadil „až“ 9.miesto a z boja o medaily ho odsunula prekvapujúca prehra s klubovým spoluhráčom M. Kandráčom v predposlednom 6. kole. M. Kandráč 10. miestom len potvrdil, že rapid šach mu sedí viac ako klasický a je jeho úspešnejšou disciplínou. Všetci traja sa umiestnili v prvej desiatke vo svojej kategórii a potvrdili tak príslušnosť k špičke v zrýchlenom šachu v rámci SR.