MSR žiakov 2007

Koncom apríla 2007 sa mladí sabinovský šachisti zúčastnili dvoch významných podujatí organizovaných Slovenským šachovým zväzom. Od 22.4.2007 do 27.4.2007 sa konali v Liptovskom Mikuláši Majstrovstvá Slovenska chlapcov a dievčat v kategóriách do 10, 12, 14, 16 a 18 rokov.

Šachový klub Sabinov mal zastúpenie v kategóriách chlapcov do 10 a 16 rokov.

V kategórii do 10 rokov reprezentoval Sabinov ešte iba 8 ročný Patrik Kravec. Aj keď sa zápasoch stretol zo staršími protihráčmi, rozhodne sa medzi nimi nestratil. Koniec koncov Patrik odohral 10 zápasov medzi dospelými vo 4. lige družstiev takže 10 ročných protihráčov sa rozhodne nezľakol. Naopak, od začiatku sa držal na popredných miestach a ja keď záver turnaja trochu pokazil, skončil nakoniec na peknom 16. mieste medzi 33 súťažiacimi.

V kategórii do 16 rokov mal ŠK Sabinov dvoch zástupcov – Petra Jendrichovského a Maroša Kandráča. Hlavne od Petra sa očakávalo, že bude hrať o medailové umiestnenie čo v podstate aj splnil. Medaila mu nakoniec ušla o pol bodu a celkovo obsadil 4. miesto. Maroš Kandráč nakoniec obsadil až 22. miesto spomedzi 35 súťažiacich.

Kategória do 10 rokov: 1. Mráz (Ondrašová) 9 b.; 2. Šošovička (Devínska N. V.) 6,5 b.; 3. Takacs (D. Streda) 6 b.; ... 16. Kravec (Sabinov) 4,5 b.; ...

Kategória do 16 rokov: 1. Varga (D. Streda) 8 b.; 2. Mazur (Michalovce) 6,5 b.; 3. Csiba ( D. Streda) 6,5 b.; 4. Jendrichovský (Sabinov) 6 b.; ... 22. Kandráč (Sabinov) 4,5 b.; ...

Hneď po skončení MSR chlapcov a dievčat sa konali 28.4.2007 Majstrovstvá Slovenska družstiev starších žiakov v Bijacovciach. ŠK Sabinov do tejto súťaže postavil družstvo v zložení – Jendrichovský, Urda, Kandráč a Kravec. Podmienkou účasti štvorčlenného družstva však bolo aby jeho členom bolo aj aspoň jedno dievča. Keďže v Sabinove sa dievčatá do šachu nehrnú, nebolo možné splniť túto podmienku. Družstvo štartovalo ako čisto chlapčenské s podmienkou, že sa im v každom zápase zaratávali výsledky iba z prvých troch šachovníc. Aj napriek tomuto handicapu skončili na peknom 9. mieste a zároveň boli najlepší zo zúčastnených východoslovenských družstiev.

Konečné poradie: 1. D. Streda 24,5 b.; 2. Ondrašová 19,5 b.; 3. Čadca 19 b.; 4. KSN Bratislava 18.5 b.; .... 9. Sabinov 16 b.; ... 11. Gelnica 15,5 b.; ... 13. Slávia Prešov 15,5 b.; 14. Kežmarok 15 b.; ... 16. Košice 14,5b; .