Počas víkendu 12.-13.januára 2019 odohrali šachisti ŠK Sabinov prvé dvojkolo v 1. lige naozaj famózne. Obidva zápasy odohrali ako hostia, najprv v Bardejove a to bez jedinej prehry, s výsledkom Bardejov - Sabinov 2,5 -5,5. A ako druhý v poradí bol zápas s Kežmarkom, ktorý sme znova odohrali bez jedinej prehry, Kežmarok-Sabinov 2-6. Takže cenné body do tabuľky sú doma.

Kráľovská hra šach má viac ako tisícročnú tradíciu a aj napriek tomu stále dokáže zaujať milióny ľudí po celom svete. Ani my sme v novom roku nezaháľali a s vervou sme sa pustili do bojov na šachovnici. Prvým turnajom v novom roku, kde sme zápasili na šachovniciach, bola Liga mládeže Spiša v Smižanoch. Zaslúžené 1.miesto vo svojej kategórii a zároveň aj 1.miesto celkového víťaza získal Filip Magda (C11), ktorý nenašiel ani jedného premožiteľa, neprehral ani jeden zápas a z celkového počtu bodov 7 sa mu podarilo získať 6,5 boda. Súrodenci Adela (D8) a Matej (C11) Čabákoví sa vo svojich kategóriách umiestnili na druhom a treťom mieste.

O dva týždne 19.januára sme už šermovali figúrkami na Košickej žiackej lige. Tentokrát Adela (D8) a Matej (C11) Čabákoví priniesli do Sabinova 2 zlaté medailly. A súrodenecká dvojica Filip (C11) a Lucia(D8) Magdoví obsadili 2x strieborné pozície.

V sobotu 2.2.2019 sa stretlo 33 hráčov v GPX turnaji a 18 hráčov v Open turnaji na ZŠ Wolkerova v Bardejove, aby odohrali 2. kolo tohtoročnej Šarišskej ligy mládeže. Náš klub na GPX turnaj vyslal piatich zástupcov: Filipa Magdu a Mateja Čabáka (C11), Líviu Cukerovú (D11), Adelku Čabákovú a Luciu Magdovú (D8). Súboj bielych a čiernych figúrok na čiernobielej šachovnici  zvládli Filip, Lívia a Adelka na výbornú. Zvíťazili vo svojich kategóriách a priniesli domov zlato. Lucka zabojovala a vo svojej kategórii obsadila 2. miesto. Celková bilancia je viac než len uspokojivá - naša zostava vybojovala 3 x zlato a 1 x striebro.

Nasledujúcu sobotu si ŠK Humenné pripravilo pre priaznivcov šachovej hry VII. Ročník Valentínskeho turnaja GRAND PRIX. Tento turnaj bol úspešný pre Adelu (D8), z ktorého si priniesla do svojej zbierky najcennejší kov – zlato a brat Matej(C11) jej mohol len ticho závidieť, ale nemal sa vôbec za čo hanbiť, pretože získal bronzovú medailu.

Súrodenci Adela a Matej Čabákoví si už sobotu bez šachu ani nevedia predstaviť. Ani teraz nelenili a vybrali sa zmerať si sily tentokrát do Kežmarku. Centrum voľného času a ZŠ Dr. Dezidera Fischera tu 16.februára zorganizovali turnaj v rámci Ligy mládeže Spiša, na ktorom Adelka (D8) získala 3,5 boda a vo svojej kategórii obsadila 1. miesto. Matejovi (C11) sa podarilo uhrať 3 body, žiaľ tentokrát to nestačilo to na medailové umiestnenie.

Medailová žatva v úvode nového roka je skvelá. Zverenci ŠK Sabinov získali spolu 9 zlatých, 4 strieborné a 2 bronzové medaily. Srdečne im blahoželáme a želáme veľa síl do ďalších bojov, aby tak  za podpory mesta Sabinov mohli aj naďalej reprezentovať  v čo najlepšom svetle. V  závere by sme Vás chceli pozvať na 3.kolo Šarišskej ligy mládeže, ktoré sa uskutoční 9. marca 2019, o 9:00 hod. pod patronátom ŠK Sabinov a CVČ Sabinov v jedálni pri CVČ Sabinov.