23.september  patril v Sabinove kráľovskej hre – šachu. ŠK Sabinov a Hotel Torysa Sabinov privítal šachistov na ďalšom v poradí už 22. ročníku šachového rapid turnaja o pohár HOTELA TORYSA  "Torysa Open 2018". Turnaja  sa zúčastnilo  59 mladých i skúsenejších šachistov z Poľska,  Bardejova, Košíc, Levoče, Prešova a okolia, samozrejme aj domáci hráči. Hralo sa na 9.kôl tempom 2x10 minút+5s/ťah.  Konkurencia bola vysoká, do turnaja sa zapojili aj extraligoví hráči, pričom pre najlepších spolu s podkategóriami bolo prichystaných množstvo cien.

Celkovým víťazom sa stal GM M.Maník (ŠK Prakovce), 2.miesto obsadil FM N.Zambor (1.ŠK Košice), na treťom mieste sa umiestnil T.Danada ŠK Nafta Gbely.V jednotlivých kategóriách sa z našich šachistov najlepšie darilo Tomášovi Kačírovi -1.miesto, Michalovi Verbovskému – 2.miesto v kat. hráčov do 1800elo. Zahambiť sa nenechali ani mládežníci,a v tomto pre nich náročnom turnaji vo svojich kategóriách  do 1350elo Filip Magda so 4 bodmi obsadil 3.miesto, Lívia Cukerová s 3,5 bodmi 5.miesto. V kat. hráčov do 1600 elo Dávid Eliáš so 4½ bodmi 4.miesto.
     Veľké poďakovanie patrí všetkým zúčastneným hráčom, ktorí vytvorili jeden skvele obsadený turnaj, hrali férovo, pričom najviac zvíťazil práve šach a radosť z hry. Na záver treba povedať, že turnaj skutočne prebehol v priateľskej atmosfére, mnohí hráči si ho chválili s prísľubom, že sa radi zúčastnia aj ďalšieho ročníka. Veľké poďakovanie patrí sponzorom turnaja firme SANAS Sabinov, firme Minerfin  a Hotelu Torysa.